Afet ve Acil Durum Yönetiminde Kurumlararası İşbirliği ve Yönetiişim Çalıştayı

Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü tarafından organize edilen;  Kütahya Belediye Başkanlığı, Türk Kızılayı, DPÜ AFAMER ve Ekin Basın Yayın Dağıtım tarafından desteklenen Çalıştay, 17-18 Mayıs 2017 tarihlerinde DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi'nde düzenlenmiştir.  

Merkezimiz  Müdürü Prof Dr. Hakan AYKUL tarafından da sunum yapılan Çalıştayda; afet yönetiminin hukuki yapısı, afet politikalarında dönüşüm, göç yönetimi, erişilebilir afet uygulamaları, afet yönetiminde yerel yönetimlerin rolü, afet yönetiminin tarihsel gelişimi, modern afet yönetiminin uluslararası örnekleri, afet yönetiminde yeni yaklaşımlar, afet yönetiminde sivil toplumun rolü, liderlik, Kızılay ve AFAD kurumları gibi birçok konu ve kurum hakkında önemli sunumlar yapılarak bilgiler paylaşıldı. 

 

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihleri 17 - 18 Mayıs 2017, Çarşamba    |    Saat :10:28 - 10:29
Etkinlik Yeri Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu
Etkinlik Türü Çalıştay
Etkinlik Sahibi T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
Etkinlik Sitesi http://www.milliyet.com.tr/kutahya-da-isbirligi-ve-yonetisim-calistayi-kutahya-yerelhaber-2053745/ https://kutahya.afad.gov.tr/tr/18487/AFET-VE-ACIL-DURUM-YONETIMINDE-KURUMLARARASI-ISBIRLIGI-VE-YONETISIM-CALISTAYI
Konuşmacılar Prof.Dr.Hakan AYKUL
28 Haziran 2019, Cuma / 695 defa okundu.